restauracja indyjska warszawa – za co kochamy kuchnię indyjską

Bollywood Lounge (98)

Jedzenie serwowane w restauracja indyjska warszawa to prawdziwe bogactwo smaków. Można rzec, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wegetarianie z pewnością będą zachwyceni bezmięsnymi potrawami ,jako że Indie uchodzą za jeden z krajów charakteryzujących się najmniejszym stopniem spożycia mięsa.

Bardzo popularnymi składnikami kuchni indyjskiej jest soczewica i bakłażan, ponieważ Indie są idealnym krajem do uprawy tych warzyw i stanowią one podstawę bezmięsnych potraw. Hindusi spożywają niewiele mięsa głównie z względów religijnych i kulturowych, choć jest to też zależne od regionów. Jeśli chodzi o występowanie mięsa w restauracja indyjska warszawa to przeważnie spożywany jest kurczak lub jagnięcina. Lubiane i popularne są również ryby i owoce morza, ale to nie one są najpopularniejsze w tej kuchni. Hinduskie jedzenie to przede wszystkim przyprawy, które nadają potrawom prawdziwie wyjątkowego smaku i aromatu. Co ciekawe wiele z nich sprawdzanych jest z Indii do innych krajów europejskich, więc można powiedzieć, że kuchnia indyjska wywiera wpływ na inne kuchnie narodowe. Najbardziej popularną indyjską mieszanką przypraw jest curry, które znane jest na całym świecie.

Jest to duszone mięso wymieszane z różnymi przyprawami o rozmaitym stopniu pikanterii. Wiele dań serwowanych w restauracja indyjska warszawa to właśnie dania pikantne pochodzące z gorącego południa Indii. Pełno jest także dań łagodnych, przez co nawet dzieci znajdą w kuchni indyjskiej swoje przysmaki. Ciekawym urozmaiceniem dań są dodatki i nie są to frytki, czy ziemniaki, ale takie przysmaki jak pieczywo z pieca tandoor oraz ryż basmati.

Wypiekanie w piecu tandoor jest bardzo pospolite w hinduskiej kuchni i można w ten sposób przygotowywać nie tylko niezwykle pyszne i aromatyczne placki oraz chlebki, ale również marynowane mięsa. Dzięki odpowiedniej temperaturze pieca dania charakteryzują się szczególnym aromatem i chrupkością. Podsumowując, kuchnia indyjska jest bardzo uniwersalna i każdy znajdzie tam coś dla siebie. Warto więc odwiedzać hinduskie restauracje całymi rodzinami i przyprowadzać do nich swoich wegańskich znajomych

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: