restauracja hinduska warszawa – do wyboru do regionu

Bollywood Lounge (79)

Jedzenie serwowane w restauracja hinduska warszawa przeważnie oferuje mieszankę potraw pochodzących z różnych zakątków Indii. Przykładowo kuchnia zachodu dzielona jest na kuchnie bombajską, która ma charakter kosmopolityczny i oferuje potrawy z różnych zakątków Indii, różna a zarazem nieco podobna jest kuchnia Goa, również wchodząca w skład kuchni zachodnioindyjskiej. Północ Indii z kolei jest zdominowana przez Islam, przez co jest tam niezwykle niski lub wręcz zerowy stopień spożycia wołowiny.

Najczęściej wykorzystywanym mięsem jest tam kurczak, a północna kuchnia jest najbardziej pospolita w restauracja hinduska warszawa. Oprócz potraw mięsnych bardzo popularne na północy jest pieczywo wypiekane w tak zwanym piecu tandoor, gdzie można także przyrządzać marynowane mięsa. Potrawy wypiekane w tym piecu charakteryzują się niezwykłym smakiem i aromatem typowym dla Indii. Najbardziej znaną potrawą północy kraju jest curry, czyli mięso duszone z wieloma przyprawami podawane często z warzywami. Popularnym dodatkiem do dań natomiast jest gotowana soczewica, a desery przyrządza się głównie na bazie mleka. Kuchnia wschodu nazywana jest natomiast kuchnią bengalską i najpopularniejszymi składnikami jest ryż, soczewica oraz ryby. Dużą popularnością cieszą się tam również smażone placki – chlebki. Ponadto kuchmistrze ze wschodu słyną z umiejętności przyrządzania słodkich potraw z białego sera. Na południu wskutek religijnego zakazu spożycia wołowiny rozwinęła się kuchnia wegetariańska, a posiłki są stosunkowo ostrzejsze niż w pozostałych regionach. Bardzo popularną potrawą jest curry, a mimo, że region ten nie obfituje w ryż jest on tam obficie spożywany. Typową kuchnią dla tego regionu jest kuchnia madraska słynąca z bardzo ostrych potraw.

Warto również wspomnieć, że kuchnia hindusów czerpie swoje wpływy z innych, na przykład kuchni brytyjskiej, która spopularyzowała herbatę. Podsumowując kuchnia indyjska znacząco różni się w zależności od regionu i odwiedzając restauracje warto wypróbować różnych wariantów smakowych. Taki podział w dużym stopniu wpływa na różnorodność tejże kuchni i jej aromat. Najpopularniejsza w europejskich restauracjach jednak jest kuchnia północnych Indii.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: