kuchnia indyjska warszawa – sposób na idealne popołudnie

Bollywood Lounge (81)

kuchnia indyjska warszawa jest bardzo zróżnicowana i oferuje bardzo wiele możliwości smakowych. W zasadzie każdy może znaleźć w niej coś dla siebie – od dzieci, które zakochają się w łagodnych potrawach o lekkim smaku, przez wegetarian i mięsożerców, aż po wielbicieli bardzo ostrych smaków. Podstawą kuchnia indyjska warszawa są rozmaite przyprawy dodawane do potraw. Najbardziej znane na świecie jest curry, czyli indyjska mieszanka przypraw zamieniająca każde danie w prawdziwe dzieło kulinarnej sztuki.

Oprócz tego do potraw często dodawane są klasyczne przyprawy, takie jak imbir, kolendra czy kurkuma. Ciekawym faktem jest, że większość przypraw występujących w innych kuchniach w różnych krajach jest sprowadzanych właśnie z Indii, można więc śmiało powiedzieć, że Indie to kraj wręcz płynący przyprawami. Nie tylko one jednak przesądzają o rozmaitości kuchni indyjskiej, bowiem jest to kraj o stosunkowo niewielkim spożyciu mięsa. Krowy w Indiach uznawane są za świętość i ich zabijanie jest uznawane za czyn niemoralny. W związku z tym w kuchni indyjskiej próżno szukać potraw zawierających wołowinę i przeważa w niej kurczak oraz jagnięcina. Wiele potraw jest również całkowicie bezmięsnych co stanowi prawdziwy raj dla wegetarian. Oprócz tego powszechne w kuchnia indyjska warszawa są ryby i owoce morza.

W prawdziwym raju znajdą się osoby zakochane w ostrych smakach, bowiem hinduskie jedzenie jest przepełnione pikanterią. Przeglądając menu różnych restauracji często zaznaczony jest stopień pikanterii danych potraw. Gdy mówi się o kuchni indyjskiej często pomija się indyjskie jogurtowe napoje pitne, które są naprawdę godne polecenia i stanowią świetne ukojenie dla pikantnego smaku.

Również desery, takie jak kulfi, czy gulab jamun są czymś zdecydowanie godnym spróbowania. Podsumowując, kuchnia indyjska jest niezwykle rozmaita i aromatyczna i każdy znajdzie coś dla siebie. Znaleźć w niej można zarówno potrawy łagodne, w pełni bezpieczne dla dzieci, jak i pikantne.Ponadto kuchnia indyjska jest uznawana za najbardziej wegetariańską kuchnię świata, choć i mięsa tam nie brakuje.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: