fajka bar warszawa – o fajce wodnej

Bollywood Lounge 18 (13)

Jednym z miejsc, gdzie można zapalić fajkę wodną jest fajka bar warszawa. Fajka wodna charakteryzuje się tym, że dym wciągany jest przez filtr wodny, gdzie ulega schłodzeniu i oczyszczeniu. Filtrem tym jest przeważnie metalowe lub szklane naczynie po części wypełnione wodą. Elementami fajki wodnej w fajka bar warszawa są rurki, Jedna z nich doprowadza dym z cybucha i zanurzona jest w wodzie, a druga połączona z ustnikiem nie jest. Podczas zaciągania się wytwarza się podciśnienie, które powoduje przepływ dymu przez wodę w kierunku ustnika.

Sheesha pochodzi pierwotnie z Indii, ale zdobyła popularność w krajach arabskich i zbudowana jest z kilku elementów, takich jak dzban na wodę, szklany lub rzadziej miedziany i zdobiony elementami orientalnymi, korpusu, nakładanego na wierzch, pełniącego rolę jednocześnie korka jak i odpowiadającego za doprowadzanie powietrza i odprowadzanie dymu; zakończonego podstawką lub glinianym nakładanym, cybuchem na melasę lub susz owocowy, czy węża służącego do zaciągania się. Występują dwa rodzaje fajki wodnej w zależności od zastosowania, kręgu kulturowego i występowania i są to szisza, czyli indyjska fajka wodna służąca do palenia melasy oraz bongo, czyli niewielkich rozmiarów fajka wodna bez węża. Mówi się, że palenie fajki wodnej jest jeszcze bardziej szkodliwe dla zdrowia, niż palenie papierosów. Wydychany dym zawiera substancje, które powodują raka płuc, choroby układu sercowo-naczyniowego i nie tylko. Szisza zawiera nikotynę i są to dawki mogące powodować uzależnienie. Średnie palenie sziszy trwa 40 minut i wdychane są o wiele większe ilości dymu i nikotyny, niż w przypadku palenia papierosów.

Nie chroni przed tym nawet filtr wodny będący nieodłącznym elementem fajki. Palenie melasy podobnie jak przypadku tytoniu papierosowego wydziela substancje smoliste, które są bardzo szkodliwe dla organizmu i w dodatku w przypadku fajki wodnej jest ich więcej. Podsumowując fajka wodna to fajna atrakcja i sposób na urozmaicenie wieczoru z przyjaciółmi, ale trzeba uważać na jej szkodliwość i nie palić jej regularnie.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: