Restauracja indyjska warszawa centrum, którą koniecznie musisz poznać!

Bollywood Lounge

Kuchnia indyjska jest po prostu pyszna i zachwyca wyjątkowością, dlatego warto skosztować wielu dań z różnych zakątków Indii. Nie każdego stać na dalekie podróże, ale nie trzeba wyjeżdżać z Polski, by poznać wspaniały smak jednej z najlepszych oraz najzdrowszych kuchni świata. Całą gamę hinduskich dań serwuje restauracja indyjska warszawa centrum. W tym przytulnym, znajdującym się na Nowym Świecie lokalu szybko się zrelaksujesz, a smak serwowanych w nim dań niezwykle pozytywnie Cię zaskoczy. W tym lokalu nie tylko zaspokoisz głód, ale zafundujesz sobie rewelacyjne wrażenia kulinarne! Menu zawiera wiele pozycji, więc podczas każdej wizyty w restauracji możesz zamówić inny zestaw dań głównych i przekąsek indyjskich. Oczywiście możesz też zamówić swoje ulubione dania indyjskie!

Warto także skosztować indyjskich dań przygotowanych z roślinami strączkowymi. Zaliczają się do nich między innymi: dal fry, czyli zupa z północnej części Indii, przygotowywana z żółtej soczewicy oraz dal makhni, czarną soczewicę i fasolę w aromatycznym sosie. Kuchnia indyjska obfituje w dania z ryżem, jednym ze znanych dań tego typu jest biryani, dostępne w Bollywood Lounge w aż 4 wersjach: wegetariańskiej (z warzywami), z kurczakiem, z jagnięciną oraz z krewetkami. Ta potrawa jest serwowana z raitą. Może to być zaskoczeniem dla wielu osób, ale w kuchni indyjskiej można znaleźć także dania ze szpinakiem (z indyjskim pysznym serem paneer, z kurczakiem czy z jagnięciną).

Bardzo ciekawy smak (zupełnie inny niż kapusta kiszona czy ogórki kiszone) mają indyjskie pikle, które stanowią znakomity dodatek do potraw, które swoim gościom serwuje restauracja indyjska warszawa centrum. W kuchni indyjskiej jest stosowanych bardzo wiele przypraw. Niektóre z nich są dostępne w Polsce, na przykład kurkuma oraz mieszkanka przypraw curry, ale tak naprawdę mieszanek przypraw w kuchni indyjskiej jest znacznie więcej. Należą do nich między innymi garam masala, chaat masala hara masala czy madras masala. Odwiedź wyjątkowe miejsce w Warszawie i ciesz się niepowtarzalnym smakiem oraz aromatem dań kuchni indyjskiej!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: